Previous
Next

Z dedykacją dla pielgrzymów

Setki pielgrzymów zawitało do Domu Kultury „Mors” na uroczysty koncert przygotowany z okazji Światowych Dni Młodzieży, odbywających się w tym roku w Krakowie. Pięknym widowiskiem, z udziałem grup dziecięcych i młodzieżowych, przywitał ich w Dębicy Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”.
Na scenie zaprezentowali się także goście Peru i Boliwii. Tancerze, muzycy i śpiewacy, w krótkich występach zaprezentowali kulturę swoich miejsc zamieszkania. Na widowni zasiedli pielgrzymi z Czech, Chorwacji oraz Niemiec, wraz ze swoimi duchowymi opiekunami – księżmi i siostrami zakonnymi.
Wśród gości honorowych znalazł się m.in. Vojtěch Cikrle, biskup czeskiego Brna, głośno i entuzjastycznie witany przez pielgrzymów. Byli także gospodarze dębickiej ziemi: starosta powiatu dębickiego – Andrzej Reguła, burmistrz miasta – Mariusz Szewczyk, wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, wójt Gminy Ostrów – Piotr Cielec, wójt Gminy Żyraków – Marek Rączka.
Koncert „Igloopolan” wzbudził olbrzymi aplauz zgromadzonej publiczności, która mogła podziwiać barwne kostiumy, skoczne tańce i polskie przyśpiewki. – Pragniemy Wam pokazać cząstkę naszej Ojczyzny, a zwłaszcza to co mamy najcenniejszego, co wywodzi się z dorobku kulturowego naszych przodków, dziadów i pradziadów – powiedział przed występem Jan Borek, dyrektor MOK i gospodarz spotkania. Tę cząstkę pielgrzymi zobaczyli i usłyszeli podczas koncertu, „Igloopolanie” pokazali narodowego Krakowiaka, suity tańców rzeszowskich, lubelskich, śląskich i kaszubskich. Nie zabrakło też popisów kapeli towarzyszącej tancerzom, grającej pod kierownictwem Stanisława Wiktora. Choreografię koncertu przygotowali Romuald Kalinowski – grupy starsze, reprezentacja, oraz Kacper i Kinga Jurek – grupy dziecięce.

Galeria zdjęć  dostępna ; http://mokdebica.pl/galeria/category/315-igloopolanie-na-swiatowe-dni-mlodziezy-21-07-16
Źródło ; MOK Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.