Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Region. Zwęglone ciało znalezione na pogorzelisku!

Po ugaszeniu palących się traw w rejonie drogi technicznej autostrady A4 w Zaczarniu strażacy ujawnili zwłoki. Trwają szczegółowe badania, które wskażą przyczynę śmierci oraz pozwolą na identyfikację mężczyzny.

Śledczy wstępnie wykluczyli działanie osób trzecich. Wiosenne porządki to nie czas na wypalanie traw, trzcinowisk, czy też pozostałości po zeszłorocznych zbiorach! Słoneczna pogoda powoduje, że chętnie ruszamy na swoje działki, by rozpocząć wiosenne porządki. Niektórzy jednak nieodpowiedzialnie w pierwszej kolejności podpalają suche trawy, by szybko uprzątnąć. Nie zastanawiają się jednak ile złego można zrobić takim zachowaniem dla siebie i innych.

W sobotnie popołudnie po raz kolejny zawyły syreny alarmowe w tarnowskiej straży pożarnej, która wyjechała do pożarów trawy, tym razem w rejonie Zaczarnia. Po ugaszeniu pożaru, podczas sprawdzania wypalonego terenu, strażacy odnaleźli zwęglone ciało. Na miejscu pojawili się powiadomieni policjanci, a następnie prokurator, który nadzorował czynności dochodzeniowe.

Odnalezione zwłoki, nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Wstępnie śledczy wykluczyli działanie osób trzecich. Ciało zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala, w celu przeprowadzenie szczegółowych badań genetycznych, które pozwolą na ich identyfikację oraz wskażą przyczynę śmierci. Czynności wykonują policjanci w Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Tragiczna sytuacja, jaka wydarzyła się w sobotę powinna osobom, które zamierzają w ten sposób postępować uświadomić, jakie zagrożenie niesie niekontrolowane wypalanie traw. Jeśli zauważysz pożar traw, nie czekaj – tylko alarmuj dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.