Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na dębickim „Zieleniaku” stanęły prototypy stołów targowych

Na zieleniaku stanęły cztery prototypy stołów targowych przeznaczonych dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Każdy z nich ma inne rozwiązania funkcjonalne np. ułatwiające pakowanie zakupów, zabrania wydanej reszty oraz krzesło wysuwane. Dębicka innowacja została sfinansowana z projektu „Inkubator Włączenia Społecznego”.

Miasto Dębica jako jedyny samorząd w Polsce znalazł się w gronie 10 beneficjentów programu realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W ramach projektu wykonane zostały prototypy czterech stołów targowych. Każdy z nich ma inne ułatwienia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami np. uchwyty na kule lub laski inwalidzkie, haczyki do zawieszenia toreb z zakupami, półka na zakupy,  bilownicę na monety czy wysuwane krzesło.

Teraz rozwiązania innowacyjnych stołów będą konsultowane z dziesięcioma osobami ze specjalnymi potrzebami. Seniorzy testować je będą do końca października.

 – Innowacja odpowiada na problem istniejących barier i trudności podczas robienia zakupów przez osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami, przy stołach targowych. Jeśli nasz  projekt się sprawdzi, będzie rekomendowany do upowszechnienia w skali całego kraju – zaznacza Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1:Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.